dostępność
Unia Europejska

Aktualności

Gdzie będziemy?

W odpowiedzi na Wasze pytania: gdzie można nasz spotkać w te wakacje? czy będziemy w pracowni na Mazurach czy podróżujemy po Polsce? Poniżej przedstawiamy kalendarz najważniejszych wydarzeń, w których zamierzamy uczestniczyć w okresie wakacyjnym. Na bieżąco będziemy uzupełniać informacje. Do zobaczenia.

LIPIEC 2016

1-3 lipiec 2016 Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie – Janów Lubelski, organizowane przez Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim. Prowadzimy warsztaty garncarskie.

23-24 lipiec 2016 Jarmark Jakubowy w Kętrzynie, organizowany przez Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, na dziedzińcu zamkowym poprowadzimy warsztat garncarskie i prezentację kuchni średniowiecznej.

30-31 lipiec 2016 – Gniezno, wydarzenie pt. Chrzest Polski i Koronacja Królewska, rekonstrukcje historyczne w okresu wczesnego średniowiecza. Przygotowujemy pokazy i warsztaty:

– Poznawanie smaków średniowiecza

– warsztaty kulinarne,

– Warsztaty i prezentacja historycznych kół garncarskich,

– Światło w średniowiecznym domu

– produkcja świec i prezentacja różnych technik niecenia ognia.  

SIERPIEŃ 2016

6-7 sierpień 2016 Jarmark Węgorzewo, organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

13 sierpień 2015, Reszel, Festyn Średniowieczny. Prezentujemy warsztat garncarski i pokaz kuchni średniowiecznej z przewoźnym piecem taborowym do wypieku chleba.

25-26 sierpnia 2016 Grodzisko Żmijowiska, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Warsztaty Archeologii Doświadczalnej, spotkanie rekonstruktorów wczesnośredniowiecznego garncarstwa.  

WRZESIEŃ 2016

17-18 wrzesień 2016 –Targi Chłopskie w Olsztynku, Dożynki Wojewódzkie.