dostępność
Unia Europejska

Aktualności

Ferie zimowe w Garncarni

Zasypał Garncarnię biały śnieg, zimowa kołderka przykryła sad, podwórko. Jest cicho, mróz iskrzy się na drzewach. Ale w pracowni wciąż gwarno i pracowicie. Przy ciepłym kominku garncarz nie przerywa pracy, powstają naczynia, toczy się glina na kole.

Zapraszamy do wspólnego spędzania zimowych ferii w Garncarni. To czas wyciszenia, czas spędzony z najbliższymi oraz możliwość odkrywania nowych światów gliny i tradycji garncarskich. Zapraszamy rodziny, singli, przyjaciół, wszystkich którzy chcą zakosztować zimowej atmosfery pracowni garncarskiej na Mazurach.

Proponujemy pobyt jednodniowy – zajęcia garncarskie w pracowni: zwiedzanie tradycyjnej pracowni garncarskiej, lepienie ręczne, naukę toczenia na kole garncarskim, pieczenie andrutów oraz warsztat lania świec. Jednorazowo możemy przyjąć grupę max do 10 osób dorosłych (inne warianty grupy do indywidualnego ustalenia). Zajęcia trwają do 4 godzin, z możliwością przedłużenia pobytu. Cena do ustalenia – w zależności od programu oraz liczby osób. Rozpoczynamy rezerwację terminów warsztatów na okres ferii zimowych.

Obecnie zapewniamy dużą ilość białego puchu! Na Mazurach nie straszne nam syberyjskie mrozy. W pracowni grzeje piec, przyjemne ciepło rozchodzi się po ciele. Ale my nie leniuchujemy, lecz zapraszamy do wspólnej zabawy na kole garncarskim! Więcej szczegółów pod numerem 609 729 512, kontakt do Pawła.