dostępność
Unia Europejska

Aktualności

Ach, te Mazury i nasza Garncarnia!

10 lipca ukazała się się III część z cyklu „Mazursko”, autorstwa Agnieszki Żelazko.

A na Mazurach opisanych na łamach książki, znajdziecie również naszą Garncarnię. Bardzo nam miło, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie ciekawych ludzi i mazurskich miejsc.

Wieczór autorski odbył się w siedlisku w Zabroście Wielkim, którego gospodarzami są Marta i Janusz Janowscy. W Zabroście działa już wiejski dom kultury i Buena Wista Zabrost Club.

Co przychodzi Wam na myśl, gdy ktoś mówi, że jedzie na Mazury? Zazwyczaj są to jeziora, porty, przystanie, tawerny. O Mazurach często mówi się w kontekście żeglowania i uprawiania przeróżnych sportów wodnych. W książkach Agnieszki Żelazko przeczytacie o tych mniej znanych Mazurach. Jakich? Bardziej spokojnych, zielonych, a czasem dzikich i wyludnionych. W III części „Mazursko” przeczytacie o nieprzebranych lasach, ścieżkach edukacyjnych, trasach rowerowych, wykopaliskach archeologicznych. W książce znajdziecie również historie niezwykłych osób, które robią na Mazurach ciekawe projekty.

Agnieszka Żelazko Dziennikarka, fotografka, autorka ponad 10 książek i osoba która wysłuchała uważniej naszej garncarskiej historii na Mazurach.