dostępność
Unia Europejska

Aktualności

Sierpniowe warsztaty w Garncarni 2023

Po raz pierwszy w naszej 20-letniej praktyce garncarskiej otwieramy nabór na dwa warsztaty garncarskie. Zapraszamy!

 

I termin 11-15.08.2023

obecnie dwa wolne miejsca

 

II termin 19-23.08.2023

obecnie dwa wolne miejsca

 

Opis warsztatu:

Warsztaty organizujemy jako kameralne spotkanie, dla 4 osób maksymalnie w grupie. Program warsztatów indywidualnie ustalamy z każdym z uczestników. W tym celu zapraszamy do kontaktu bezpośredniego (telefonicznego) w celu uzgodnienia programu warsztatu, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i zainteresowaniami.

Warsztaty obejmują zakres technologii garncarskiej do XIX wieku. W trakcie warsztatu nacisk kładziemy głównie na formowanie na kole garncarskim. Oprócz technik formowania na kole, wraz z praktycznymi zajęciami, poruszamy całość technologii garncarskiej np. uzdatnianie gliny, wytwarzanie narzędzi garncarskich, budowę pieców (patrz. Szczegółowe opisu warsztatów w dalszej części oferty)

Warsztat trwa 3 dni, dwa dodatkowe dni na podróż, czyli przyjazd i zakwaterowanie do 16:00 – 3 dni warsztatu – wyjazd do 12:00. CENA 1700 zł netto*

*Podana cena obejmuje udział w warsztacie jednej osoby. Przewidujemy obecność osób towarzyszących, które nie biorą bezpośrednio udziału w warsztacie, wówczas pobyt każdej dodatkowej osoby to 500 zł. Warsztat trwa trzy dni, polega na pobycie w pracowni gdzie odbywają się zajęcia praktyczne. Do warsztatu doliczamy ewentualne dwa dni (przyjazd – wyjazd), łącznie 4 noclegi w podanej cenie.

Cena kursu zawiera nocleg. Wyżywienie we własnym zakresie, do dyspozycji w pełni wyposażana kuchnia, lub możliwość zamówienia cateringu zewnętrznego, pozostawiamy Waszej decyzji.

Aby zapisać się na warsztat wypełnij formularz zgłoszeniowy, poprzez system rezerwacji miejsc, w zakładce Wydarzenia na naszej stronie www.garncarnia.pl

Jak to zrobić? Wybierz strzałką miesiąc sierpień, kliknij na termin wyróżniony w kalendarzu i wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy.

Jeśli nie ma już wolnych miejsc na dany termin, napisz do nas na adres garncarnia@gmail.com

 

Czym się zajmujemy?

Pracownię Garncarnia tworzymy z myślą powrotu do technik rzemieślniczych. Budujemy przestrzeń rękodzielniczą, w której narzędzia są pochodną dłoni, zmysł dotyku odzyskuje swoją wiodącą rolę. Zajmuje nas przywracanie zdolności manualnych i rozwijanie wyobraźni przestrzennej, organiczna praca i uczenie się naturalnego materiału jakim jest glina garncarska. Elementy te wpisujemy w program autorskich warsztatów rzemieślniczych.

W naszych projektach podejmuje tematy czasu, tradycji i rękodzieła. Powstające naczynia przyjmują formy nawiązujące do tradycji garncarskich, w autorskiej interpretacji.

Garncarnia wytwarza dla nas ciszę, potrzebę pracy, pozwala zaczerpnąć głęboki oddech.

Marta – kulturoznawczyni wschodoznawca, zaangażowana społecznie.

Paweł – leśnik, stolarz, garncarz, zdun, rzemieślnik innowator.

 

Napisz  garncarnia@gmail.com  lub zadzwoń  693 712 300