dostępność
Unia Europejska

Aktualności

Otwarte Pracownie na Mazurach. 13 sierpnia 2023.

W ramach Otwartych Pracowni zapraszamy Was do zwiedzania naszej Garncarni w niedzielę 13 sierpnia 2023 r. Uczestniczymy w projekcie „Wydmińskie Forum Artystyczne”.

Możecie do nas się wybrać niedzielny leniwym popołudniem, pozwiedzać budynki pracowni i Szkołę Garncarską, posłuchać o starym rzemiośle, lub posiedzieć z nami i napić się herbaty z glinianego kubka.

Projekt powstał w celu stworzenia wyjątkowej platformy dla artystów różnych dziedzin, promującej ich twórczość oraz umożliwiającej interakcję z lokalną społecznością i turystami. To unikalne forum skupia się na organizacji otwartych pracowni artystycznych na terenie Mazur.

„Wydmińskie Forum Artystyczne” to miejsce inspiracji, twórczego dialogu i odkrywania nowych perspektyw. Poprzez otwarcie pracowni artystycznych, projekt tworzy niepowtarzalną atmosferę kreatywności, umożliwiając gościom odkrywanie i docenianie różnorodności artystycznej. Poprzez promocję lokalnych talentów i rozwijanie sceny artystycznej.

Aby umożliwić Wam łatwiejsze poruszanie się pomiędzy pracowniami, powstał katalog, który zawiera szczegółowe opisy pracowni oraz informacje o artystach, ich twórczości i technikach. Zawiera mapy lokalizacyjne, ułatwiające odnalezienie poszczególnych pracowni. Publikacja jest dostępna w formie drukowanej w naszej pracowni oraz elektronicznej, aby wszyscy zainteresowani mieli łatwy dostęp do informacji.

Link do katalogu

na stronie naszetalki.pl dostępna jest również interaktywna mapa z informacjami o każdej pracowni.

Poniżej linki do profili na portalach społecznościowych:
https://www.facebook.com/StowarzyszenieNaszeTalki/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100093374023915
https://www.instagram.com/wydminskie_forum_artystyczne/

 

Dziękujemy Jolancie Rejs za zdjęcia, które w niezwykły sposób oddały klimat naszej Garncarni.

Projekt Wydmińskiego Forum Artystycznego, współfinansowany przez Gminę Wydminy.