dostępność
Unia Europejska

Aktualności

Sala szkoleniowa w budynku Szkoły Garncarskiej

Nowa sala szkoleniowa już działa. To ogrom przygotowań, realizacji projektu i pracy przez 2 ostatnie lata.

W końcu ruszyliśmy😊

Za nami pierwsze spotkania, warsztaty. W tym warsztaty dla młodzieży z Braniewa i Węgorzewa, które odbyły się w nowej przestrzeni – budynku naszej Szkoły Garncarskiej, która powstawała 2 ostatnie lata.

To było nasze marzenie: aby powstała przestrzeń – duża, oświetlona światłem słonecznym sala, z drewnianą podłogą, gdzie możemy przeprowadzać warsztaty garncarskie,  rzemieślnicze i rozwojowe.

Pierwszy warsztat w temacie budowania partnerstwa, zaczęłam od ćwiczenia polegającego na wyklejaniu kolażu: mój idealny świat współpracy. Do dyspozycji nożyczki, klej, gazety, markery, kredki i własne pomysły oraz kreatywność. Na początku nieśmiało, a potem już z pełną radością, ruszyła praca. Powstały mądre i przemyślane plakaty, które młodzież prezentowała potem w kręgu.

Grupa licząca 22 osoby, dała sobie tyle uważności, otwartości i dobrej energii, że sama kończąc warsztat była pełna pozytywnych myśli. Wciąż słyszałam słowa wypowiadane na sali. To sama przyjemność pracować z tak głęboko reflektującą grupą.

 

 

Warsztaty rzemieślnicze indywidualne również przeprowadzamy obecnie z użyciem sali szkoleniowej. W trakcie warsztaty praktycznych Paweł prowadzi wykłady, zaczynając od opisu czym jest glina, jak ją wydobywamy, jak przerabiamy, jakie są jej właściwości, aż po proces wypału. Do dyspozycji Waszej jest nasza biblioteczka garncarska, z dużą ilością publikacji. Następnie warsztaty przenoszą się z pracowni, gdzie odbywa się część praktyczna.

 

 

Za nami już cztery warsztaty indywidualne w tym roku. Szykujemy dla Was terminy jesienne😊